Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Wspomnienia z wakacji

Wspomnienia z wakacji

Okres wakacyjny dzieci rozpoczęły od wyjazdu do Szczecina do jednostki wojskowej. Wychowankowie jeździli tam rosomakami, strzelali z miniaturowych pistoletów na strzelnicy oraz zwiedzali jednostkę. Niedługo po tym 5go lipca , dzieci pojechały na obóz rekreacyjno- żeglarski do Siemian gdzie miały możliwość spać pod namiotami. Korzystały tam m.in. z  rowerków wodnych oraz kajaków. Czas wolny urozmaicała nauka pływania, w której chętnie uczestniczyły.Podczas tamtejszego pobytu wychowankowie uczyli się m.in. samodzielnego przygotowania posilków. Obóz zakończył się 23 lipca. Dwa dni później odbył się wyjazd do Wrocławskiego Aquaparku. Zabawy w wodzie nie mialy końca...

Dzięki uprzejmości Pani Barańskiej, od 28 do 31 lipca dzieci gościły w Zagórzu Śląskim zamieszkując domek nr 39. Właścicielka przewidziała w tym czasie mnóstwo atrakcji takich jak: rejs statkiem po jeziorze, pływanie na rowerkach wodnych, oraz rozgrywki w kręgle czy pobyt w grocie solnej. Dodatkowym bonusem były pyszne lody i gofry. 

Dnia 9-go sierpnia wychowankowie uczestniczyli w wyjeździe do Świętoszowa do jednostki wojskowej. Czołgi, karabiny, granaty, umundurowanie wojskowe... to nie lada gratka dla pasjonatów militari. W międzyczasie druga grupa wychowanków brała udzuał w wyjeździe do Dźwirzyna, który miał miejsce od 4 do 17 go sierpnia. Uczestniczyli tam w różnych wycieczkach, spacerach po mieście a co najciekawsze w nauce pływania w morzu.

Pozostałe sierpniowe dni dzieci spędzały na basenie w Głuszycy oraz na innych wyjazdach m.in. do wałbrzyskiego kina na film "Król Lew" a także korzystały z miejscowych atrakcji takich jak tor saneczkowy czy park linowy w Jedlinie Zdroju.

Data dodania: 2019-10-16 23:37:50
Data edycji: 2019-10-16 23:41:54
Ilość wyświetleń: 218
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej