Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Święta i Ferie w Jedlinie Zdroju

Święta i Ferie w Jedlinie Zdroju

                                                         Święta i Ferie w  Jedlinie-Zdroju

                   Święta to czas zadumy i refleksji, to też czas na prezenty, niespodzianki i dni wolne od obowiązków szkolnych i nauki.  Nie inaczej było też w Naszej placówce – w Domu Dziecka w Jedlinie-Zdroju. Od tygodnia trwały już przygotowania do świąt. Przedświąteczne porządki,  pieczenie świątecznych ciast, przygotowywanie wigilijnych potraw. Wszyscy byli zaangażowani w krzątaninie przedświątecznej .  Najbardziej podekscytowani  byli nasi najmniejsi milusińscy, którzy zawsze jak w każdym domu zaglądają pod choinkę za prezentami i słodkościami.  Nie zabrakło prezentów. Każdy dostał coś od Mikołaja. Pod choinką nie było pustego  miejsca. A po wigilijnej kolacji było coś na słodko i na deser.

         Przedsmak świątecznych prezentów rozpoczął się już na Mikołaja.   Nie zapomniały o Nas również Nasze Władze. Pan Starosta Krzysztof Kwiatkowski obdarował Naszych milusińskich Grą Play Station.  Radości nie było końca bo wszyscy chcieli się bawić i grać.

                                                       Ferie w Jedlinie-Zdroju  

Ferie w Jedlinie w Naszej placówce minęły bardzo szybko i radośnie.

Chcieliśmy żeby inicjatywa i rozplanowanie czasu  wolnego wyszła od samych dzieci.  31 stycznia dzieci wyjechały na wycieczkę do Zagórza Śląskiego. Po długim spacerze wokół jeziora, były zawody w kręgle, a następnie obiad w hotelu ” Maria „. 1 – szego lutego udaliśmy się do Wałbrzycha do Parku Nauki i Techniki. Dzieci obejrzały tam wystawę edukacyjną przygotowaną prze Instytut Badań i kompetencji. Interaktywne eksponaty zachęcały dzieci do samodzielnego odkrywania ich właściwości. Zamiast być biernymi  odbiorcami, dzieci znajdowały się w centrum wydarzeń i same odkrywały, że nauka i technika są integralną częścią codzienności. Było coś dla małych i dla dużych. Mali odkrywcy mogli tam badać, dociekać, poszukiwać i eksperymentować, A dla dużych świat nauki stanął  otworem. Za sprawą odpowiednich narzędzi - przy wprowadzeniu przez naukowców którzy ,   nadzorowali, nasze dzieciaki, przy użyciu  modeli i prototypów a także programów multi- medialnych – nasi  wychowankowie wprowadzeni zostali w zaczarowany świat nauki i techniki. Po ciężkiej pracy,   na deser była zasłużona  picca.  6-stego lutego wybraliśmy się do Galerii Victoria na   film, który został zgodnie wybrany przez naszych milusińskich i był i dla dużych i małych. Jednak  film :” O psie który wrócił do domu” miał smutne zakończenie, dlatego też ku pokrzepieniu serc dzieci zostały zaproszone do M-c  Donalda na małe co –nie-co. Oprócz tego organizowane były gry i zabawy na świeżym powietrzu, gdyż aura sprzyjała zabawom na śniegu. Wykorzystaliśmy tę piękną zimową scenerię do tego aby zorganizować również  zimowe ognisko z kiełbaską w tle. Nie zapominaliśmy też o dokarmianiu zwierząt zimą.  Ponadto, w długie zimowe wieczory organizowane były  zajęcia z origami, w ramach zajęć kulinarnych wspólnie piekliśmy  ciasta i  gotowali.  Dzieci młodsze uczestniczyły w zajęciach plastycznych zorganizowanych przez wychowawców o tematyce „Zima”, zaś starsze, uczyły się jak pisać CV , list motywacyjny czy krótki warsztat –„ Jak rozmawiać z przyszłym pracodawcą. Na zakończenie ferii dzieci zostały zaproszone do zaprzyjaźnionego Domu Dziecka-  do Nowego Siodła. W prezencie dla kolegów i koleżanek był upieczony   wcześniej sernik i murzynek a dla zaproszonych gości ręcznie zrobione i wypalone z masy solnej piękne biedronki na  zielonym listku - jako zwiastun zbliżającej się wiosny.            

                                                                                                                           Sporządził E.Zapart                                    

Data dodania: 2019-03-20 22:32:21
Data edycji: 2019-05-09 12:55:29
Ilość wyświetleń: 293
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej